Jakie wsparcie przedsiębiorcom oferuje Agencja Rozwoju Przemysłu? Przekonać się o tym mogli goście Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie w ostatni piątek. Od godziny 10:00 do 13:00 zainteresowani przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć czy Tarcza Antykryzysowa może wesprzeć ich działalność. Porad udzielał Andrzej Rosiek, Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu w  COP Poznań odsługujących województwa  Wielkopolskie, Lubuskie i Zachodniopomorskie. Pytań było mnóstwo, a jeżeli nie wchodziły one w zakresie ARP to nasz gość chętnie informował jakie inne instytucje finansowe oferują wsparcie. Agencja Rozwoju Przemysłu od marca 2019 poszerzyła zakres swoich obowiązków nie tylko o przemysłowe sektory gospodarcze, ale i MŚP.

      Agencja Rozwoju Przemysłu w ramach działań związanych z Tarczą Antykryzysową pozyskała kapitał w wysokości ponad 1,7 miliarda złotych. Pieniądze te mogą trafić między innymi do przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego. Mowa o pożyczce obrotowej na finansowanie deficytu w kapitale, pożyczce obrotowej finansującej wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP czy leasingach: operacyjnym oraz firmowym z przeznaczeniem na spłatę finansowania ruchomości technicznych.  Każdy z tych produktów może się cieszyć wielkim zainteresowaniem przedsiębiorców i być silnym wsparciem w czasach pandemii koronawirusa.

   - Oferujemy pożyczki obrotowe i inwestycyjne, pożyczki pomagające w działalności bieżącej i inwestycyjnej oraz produkty leasingowe czy faktoring. Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa ARP przygotowało propozycje w ramach Tarczy Antykryzysowej, wspieramy MŚP i te środki są przeznaczone na produkty mające wspierać przedsiębiorców, którzy potrzebują pomocy w czasie pandemii koronawirusa. Spodziewamy się, że jesienią zainteresowaniem cieszyć się będą pożyczki obrotowe skierowane do przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w wypłacie wynagrodzeń.  – mówi Andrzej Rosiek. – Po pierwszej fali, gdy klienci korzystali z subwencji, zauważyliśmy pozytywny wpływ naszej działalności na całą gospodarkę. Zainteresowanie środkami finansowymi jest bardzo duże i widać to we wszystkich regionach w Polsce. ARP nie jest konkurencją dla banków komercyjnych, naszym celem nie jest zarabianie na przedsiębiorcach, a pewna misja społeczna jaką niesie ze sobą działalność takiej agendy jak Agencja Rozwoju Przemysłu. Zachęcamy przedsiębiorców do wypełniania wniosków znajdujących się na stronie www.arp-tarcza.pl, w celu starania się o środki oferowane z tarcz antykryzysowych. Pożyczki płynnościowe i leasing to oferta bez wyłączeń branżowych, o wsparcie nie może się tylko starać rolnictwo i firmy deweloperskie. Poza tym wszystkie firmy mogą się starać o nasze produkty i serdecznie zapraszamy – mówi Andrzej Rosiek, Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu w oddziale Wielkopolskim i Zachodniopomorskim. Agencja Rozwoju Przemysłu ma w planach zorganizowanie konsultacji dla przedsiębiorców w całej Polsce. Szczecin był jednym z pierwszych przystanków.

    - Północna Izba Gospodarcza i Agencja Rozwoju Przemysłu zacieśniają współpracę. Mamy wiele planów i myślę, że niebawem nasi przedsiębiorcy się o nich dowiedzą. ARP to silny partner, agenda, która dysponuje wielkimi możliwościami wsparcia dla sektora MŚP, który z pandemii koronawirusa wychodzi poturbowany. Wsparcie obrotowe, płynnościowe, leasingi i niskooprocentowane pożyczki to elementy, które na pewno pozwolą wielu firmom przetrwać ten trudny czas. Zainteresowanie jest wielkie, co widać było w piątek w naszej siedzibie. To na pewno nie ostatnie spotkanie z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu – mówi dr Piotr Wolny, Dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.


NOWE PRODUKTY ARP S.A. ADRESOWANE SĄ DO FIRM, KTÓRE Ucierpiały w związku z epidemią spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2

 • •Funkcjonują w obszarze MŚP
  •Prowadzą pełną księgowość
  •Prowadzą działalność minimum od 12 miesięcy
  •Ich przychody za ostatni okres obrachunkowy przekraczają 4 mln zł
  •Ostatni rok zakończyły dodatnim wynikiem EBITDA i zyskiem netto(wynik operacyjny + amortyzacja)

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Północna Izba Gospodarcza zachęca do szerokiego korzystania z oferty ARP.Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

 

  
 • Ciekawi Utra 404x335
 • PFP FUR2.0