fbpx

Lecę Na 20 Lecie! Jubileuszowy Bieg Charytatywny Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum

 

Z dumą informujemy Państwa Jubileuszu 20-lecia istnienia Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum. Pragniemy uczcić ten wyjątkowy czas … biegając!

Gorąco zapraszamy miłośników aktywności fizycznych: biegania, nordic walking, i nie tylko do aktywnego udziału w Biegu 20-lecia na 2,5 km lub 5 km.

Wszystkim naszym działaniom przyświeca otwartość na świat i uważność drugiego Człowieka i jego potrzeby. Tym razem też tak będzie! Część kwoty (min. 5 zł) z każdej opłat startowej przeznaczymy na cel charytatywny: wesprzemy 7-letnią Julkę, podopieczną Rotary Club w Stargardzie.

 

COLLEGIUM BALTICUM & ROTARY CLUB STARGRAD & ROTARY CLUB SZCZECIN – kooperacja dla dobra JULKI!

„Cel, który motywuje nas do pracy, to chęć niesienia pomocy lokalnej społeczności w wielu wymiarach – naszym bieżącym projektem jest wspólna organizacja Jubileuszowego biegu charytatywnego, który pozwoli uczcić 20-lecie istnienia Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum. Zebrane fundusze podczas biegu zostaną przekazane na rzecz siedmioletniej Julii ze Stargardu.

Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym z niedowładem spastycznym, podwiniętymi stawami biodrowymi i końskim ustawieniem stóp. Nasza mała wojowniczka przeszła już dwie operacje – obu stawów biodrowych, a na przełomie lutego/marca operacyjną korektę ustawienia stóp.

Pomoc w rehabilitacji ruchowej po przebytych zabiegach operacyjnych staje się jedyną szansą na efektywne usprawnienie dziewczynki. Dlatego już dziś zwracamy się do Was z zaproszeniem do udziału w biegu „Lęcę na 20-lecie”, bo każda złotówka jest ważna. Wierzymy, że dobro powraca! Bądźcie z nami!”

 

Program wydarzenia:

Data: 05.09.2020r.

Miejsce: Szczecin, Park Kasprowicza

Dystanse:

  1. Bieg na dystansie 2,5 km - K+M razem
  2. Bieg na dystansie 5 km- K+M razem
  3. Nordic Walking: 5 km - K+M razem

Harmonogram:

14:00-14:30 – Uroczyste otwarcie imprezy i wspólna rozgrzewka

14:30-14:32 - Start 2,5 km K i M oraz 5 km Nordic Walking K i M

15:00-15:02 - Start 5km K i M

Trasa: Park Kasprowicza, Szczecin. Start i meta usytuowane przy Pomniku Trzech Orłów. Biegi oraz Nordic Walking odbywać się będą ścieżkami spacerowymi Parku Kasprowicza. Ze względu na charakter imprezy trasy nie będą atestowane jednak odpowiednio oznakowane.

Impreza towarzysząca: Strefa dla dzieci oraz bieg dla najmłodszych wokół Pomnika Trzech Orłów i inne.

Nagrody:

Medal upamiętniający 20-lecie dla wszystkich zgłoszonych uczestników, którzy ukończą bieg.

Puchar dla zwycięzcy, odpowiednio w kategorii kobiet i mężczyzn na wszystkich dystansach.

Zgłoszenia:

OPŁATA STARTOWA : 35 złotych (min. 5 złotych z opłaty startowej organizator przekaże na cel charytatywny).

 

 

Współorganizatorzy:

RAZ EVENT

Ruchowa Akademia Zdrowia

Rotary Club Stargard

Rotary Club Szczecin