Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaktualizował harmonogram naborów wniosków w Regionalnym Programie Operacyjnym, dzięki czemu jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony konkurs w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji.

Ogłoszenie konkursu wraz z regulaminem planowane jest na 30.10.2020r., natomiast wnioski będzie można składać do 02.02.2021r. Zapewne będzie to już ostatni konkurs na dotacje inwestycyjne w ramach starej perspektywy finansowej, prawdopodobnie w całym 2021r. nie będzie już takiego naboru. Planuje się aby alokacja na ten konkurs wyniosła około 30 milionów złotych, czyli bardzo dużo jak na warunki w naszym województwie, co o wiele zwiększy możliwości dofinansowania.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi:

Dofinansowaniu będą podlegały projekty obejmujące inwestycje w grunty, budynki, budowle, nowoczesne maszyny i urządzenia, linie produkcyjne, wartości niematerialne i prawne, czy wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych. Istotne będzie, aby taki projekt prowadził do wykreowania nowego lub zasadniczo ulepszonego produktu, zapewne dla lepszej punktacji istotna będzie współpraca z jednostkami naukowymi, wdrożeniem prac b+r oraz innowacyjnością pomysłu.
Branża turystyczna Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaktualizował harmonogram naborów wniosków w Regionalnym Programie Operacyjnym, dzięki czemu jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony konkurs w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji, typ 2 Projekty przedsiębiorstw zakładające rozwój innowacyjności i konkurencyjności w sektorze turystyki Ogłoszenie konkursu wraz z regulaminem planowane jest na 30.10.2020r., natomiast wnioski będzie można składać do 02.02.2021r. Zapewne będzie to już ostatni konkurs na dotacje inwestycyjne w ramach starej perspektywy finansowej, prawdopodobnie w całym 2021r. nie będzie już takiego naboru. Planuje się aby alokacja na ten konkurs wyniosła około 20 milionów złotych, czyli bardzo dużo jak na warunki w naszym województwie, co o wiele zwiększy możliwości dofinansowania.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi:

- 55% całkowitych wydatków kwalifikowalnych w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw, - 45% całkowitych wydatków kwalifikowalnych w przypadku średnich przedsiębiorstw. Maksymalna wartość dofinansowania to ok 5 000 000 zł (dokładana kwota będzie znana wraz z publikacją regulaminu). Dofinansowaniu będą podlegały projekty przyczyniające się do wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu obejmujące inwestycje w grunty, budynki, budowle, nowoczesne maszyny i urządzenia, , wartości niematerialne i prawne, czy wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt za biurem Północnej Izby Gospodarczej: 914860765, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0