Legalizacja Baner

Szanowni Państwo, zaprezentowany w ubiegłym tygodniu projekt Polskiego Ładu niesie ze sobą szereg zmian, które wpłyną na otoczenie gospodarcze w Polsce.

Wśród propozycji znalazły się m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku oraz podniesienie progu podatkowego, co należy uznać za korzystne dla gospodarki i przedsiębiorstw. Wskutek innych propozycji obciążeni zostaną jednak przedsiębiorcy o dochodach powyżej ok. 6 tys. zł. brutto. Podczas prowadzonych wczoraj w Radzie Dialogu Społecznego rozmów Prezes Rady Ministrów zadeklarował, że rząd może rozważyć jeszcze możliwość wprowadzenia zmian w projekcie Polskiego Ładu usuwających niedogodności dla przedsiębiorców, o ile zaproponowane zostanie rozwiązanie rekompensujące budżetowi państwa spadek dochodów spowodowany podniesieniem kwoty wolnej oraz progu podatkowego. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o przedstawienie propozycji rozwiązań w tym zakresie, które uznajecie Państwo za najkorzystniejsze.

Przygotowane propozycje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.@izba.info w terminie do dnia 30 maja 2021 r.

PFP PIG 1250x300