Legalizacja Baner

Ostatnie miesiące to bardzo pracowity czas dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – wielkie wsparcie płynnościowe dla przedsiębiorców, szkolenia online, przygotowanie nowoczesnej platformy edukacyjnej dla przedsiębiorców czy rozwój oddziałów terenowych, to tylko niektóre z realizowanych przez instytucje działań. Wiele rzeczy już się udało, ale nie brakuje planów, które będą w najbliższym czasie realizowane. Jak mówi Prezes PFP Marcin Pawłowski sukcesem okazała się absorpcja środków płynnościowych. Zainteresowaniem cieszy się także Fundusz Dostępności oraz produkty oferowane przedsiębiorcom regionalnie. – Czas pandemii pokazał jak bardzo potrzebne są instytucje otoczenia biznesu. Nasze działanie było dla wielu firm „kołem ratunkowym” w czasie pandemii – mówi Prezes Pawłowski.

Wsparcie płynnościowe, Fundusz Dostępności, projekty turystyczne. Rekordowe wyniki PFP w pierwszym półroczu

   Ostatnie pół roku to był bardzo intensywny czas dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. W dużej mierze wynika to z czasu pandemii koronawirusa jak i progresywnego rozwoju organizacji w wielu regionach Polski: - Zrealizowaliśmy bardzo wiele nowych projektów, kontynuowaliśmy wsparcie, które założyliśmy w strategii do 2025 roku, mamy nowe pomysły dotyczące wejść kapitałowych czy inicjatyw szkoleniowych. Półrocze lepiej się skończyło niż zaczęło, bo oczywiście pandemia ma duży wpływ na nasze działanie i samopoczucie przedsiębiorców, ale my jako fundacja żadnego spowolnienia tempa pracy nie odczuwamy. Powiedziałbym nawet, że wręcz przeciwnie. W każdy miesiącu staramy się stawiać sobie nowe wyzwania i je z sukcesem realizować – mówi Marcin Pawłowski, Prezes PFP.

  W ostatnich miesiącach największym zainteresowaniem cieszyły się pożyczki płynnościowe. To misja fundacji, która w trudnym czasie pandemii była dla przedsiębiorców szczególnie istotna. Firmy poszukiwały szybkiego wsparcia, którego często nie mogły znaleźć w instytucjach komercyjnych. Polska Fundacja Przedsiębiorczości, dzięki szerokiej współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz instytucjami samorządowymi od początku pandemii oferowała szerokie wsparcie przedsiębiorcom. Mowa zarówno o pożyczkach obrotowych jak i płynnościowych: - W pierwszym kwartale kontynuowaliśmy udzielanie pożyczek płynnościowych. Duże środki mieliśmy do dyspozycji w województwach wielkopolskim, łódzkim i lubuskim. Rozpoczynaliśmy projekty wspierające branże turystyczną w Polsce wschodniej. Naszą nowością jest także Fundusz Dostępności. Zanotowaliśmy rekordowe wyniki jeżeli chodzi o pierwsze półrocze – dodaje Prezes Marcin Pawłowski.

Nowości i kontynuacje. PFP zapowiada platformę szkoleniową

   Polska Fundacja Przedsiębiorczości planuje w najbliższym czasie dalsze rozwijanie innych sektorów działalności. Szkolenia zawsze były wizytówką instytucji. One nadal się obywają, tyle że w formule online. PFP już niebawem uruchomi zapowiadaną platformę szkoleniową. Obecnie trwa proces technologiczny oraz rekrutacja ekspertów: - Trwają testy, pierwsze szkolenia są już nagrane. Zbieramy opinie od uczestników szkoleń. Obecnie trwają ostatnie prace i mam nadzieje, że „naszym dzieckiem” będziemy mogli się pochwalić już jesienią – mówi nasz rozmówca.

  Nowym projektem PFP jest wsparcie kapitałowe start-upu Billy. – Mamy możliwość inwestowania w firmy, które debiutują lub działają, ale rozwijają swoją działalność. Zainwestowaliśmy w firmę, która zbudowała aplikację z funkcjonalnością skanowania paragonów, co pozwala na porządkowanie domowych wydatków. To aplikacja, która pozwala na optymalizowanie kosztów i lepszego zarządzania budżetem. Aplikacja jest bardzo rozwojowa, to inwestycja, która nie tylko będzie się dynamicznie rozwijać, ale z mojego punktu widzenia ma szansę na komercyjny sukces – mówi Prezes Marcin Pawłowski. O aplikacji pisaliśmy na naszych stronach internetowych w ostatnim czasie. Billy cieszy się coraz większym zainteresowaniem o czym świadczą również publikacje medialne.

 

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300