Legalizacja Baner

22 listopada w hotelu Raddison Blu w Szczecinie odbędzie się debata z Grzegorzem Kołodką, byłym Wicepremierem i Ministrem Gospodarki, jednym z największych polskich autorytetów w dziedzinie gospodarki i finansów. Jednym z partnerów naszego spotkania jest firma Drewnikowski Peugeot. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie nowy model samochodu, który już niebawem dostępny będzie w salonach w Szczecinie. Historia firmy Drewnikowski jest bardzo inspirująca. To dowód na to, że pasja może przerodzić się w sukces.  

Historia firmy Drewnikowski rozpoczyna się w 1983r. kiedy to Andrzej Drewnikowski uruchamia swój pierwszy warsztat mechaniczny. W 1989 roku Firma otrzymuje autoryzację na sprzedaż i naprawę samochodów CITROEN. Od tego momentu mały serwis mieszczący się w Goleniowie przy ul. Rzemieślniczej 12 w staje się autoryzowanym punktem Citroena znanym w całym kraju. W 1993 roku zostaje podpisana umowa autoryzacyjna z Peugeot Polska. W tym momencie staje się oczywiste , że otwarcie salonów i serwisów w Szczecinie to tylko kwestia czasu. Kolejne lata to wielki rozwój firmy, która staje się potentatem motoryzacyjnym na szczecińskim rynku. Otwierane są nowe salony w naszym mieście, ale i na przykład w Koszalinie. W latach 2005-2009 firma stale umacnia swoją pozycję na rynku. Jednym z większych sukcesów Firmy Drewnikowski w tym czasie było znalezienie się jako pierwszej firmie ze Szczecina na liście TOP 50 – największych dealerów samochodowych w Polsce. W 2015 firma zostaje autoryzowanym dealerem marki Mitsubishi w Koszalinie. 

Wielkie biznesowe sukcesy pozwoliły Pan Andrzejowi na rozwijanie swoich motoryzacyjnych pasji i mowa tu przede wszystkim o odnawianiu zabytkowych aut. W Goleniowie powstało małe Muzeum Samochodów Zabytkowych, jest to realizacja życiowej pasji przedsiębiorcy. W każdy pojazd włożył serce, a zdjęcia zawieszone na ścianach i efekt końcowy w postaci odrestaurowanego auta są dowodem jak wielka praca została włożona w osiągnięcie ostatecznego efektu: - Przyznam szczerze, że nigdy nie liczyłem ile godzin zajmuje mi praca nad samochodem, ale w moich warunkach kiedy jestem do tego profesjonalnie przygotowany to jest kilka, kilkanaście tygodni. Obecnie pracuje nad samochodem Volkswagen 1200 z 1955 roku . Po naprawie samochód będzie dostępny do oglądania w Muzeum. Wszystkie samochody obecne w Muzeum są na chodzie, nie poruszamy się nimi codziennie, ale bierzemy udział w rozmaitych zlotach, pokazach czy prezentacjach. Trzeba tymi samochodami jeździć, bo jak wiadomo, co stoi to się niszczy – mówi Andrzej Drewnikowski. – W kolejce do objeżdżenia czekają jeszcze cztery samochody. Wiele z aut było rozebranych do ostatniej śrubki, piaskowanych, zrobione były blachy, polakierowane, począwszy od silnika kończąc na tylnym moście– dodaje przedsiębiorca.  Andrzej Drewnikowski podkreśla, że goście Muzeum pytają o pochodzenie samochodów, o przeszłość i o to czy takimi zabytkami na czterech kółkach można jeździć na co dzień w trasę.

Firma Drewnikowski to jeden  z najbardziej prestiżowych dealerów samochodowych w naszym mieście – tym bardziej cieszymy się, że podczas spotkania z Grzegorzem Kołodką, które będzie organizowane 22 listopada przez Północną Izbę Gospodarczą, wszyscy nasi przedsiębiorcy i goście wydarzenia będą mogli zapoznać się z planami firmy oraz z najnowszym modelem samochodu Peugeot.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300