-

Cyfryzacja i nowe technologie. Debata na Baltic Economic Congress w Szczecinie

Obowiązek? Konieczność? A może poczucie, że tak trzeba, bo cyfryzacja i informatyzacja w przedsiębiorstwie oznacza rozwój? Przedsiębiorcy w Polsce, z roku na rok, coraz mocniej przekonują się do konieczności cyfryzacji i informatyzowania swoich firm. Niestety wciąż pozostajemy w tym temacie w „europejskim ogonie”. Dlaczego i jak sprawić, by polska gospodarka ruszyła w tym temacie mocno do przodu? O tym debata podczas Baltic Economic Congress już 21 września. 

• 50% firm w Polsce cyfryzację i informatyzację w firmie rozpoczęło z powodów ekonomicznych

• 15% firm w Polsce rozpoczęło procesy informatyzacji i cyfryzacji z powodu pandemii COVID-19

• 43% przedsiębiorców widzi większą efektywność po wdrożeniu automatycznych procesów

• 26% przedsiębiorców widzi problem w integracji dotychczasowego systemu pracy z nowymi technologiami

• 80% firm przyznaje, że widzi konieczność automatyzacji procesów w firmie

• 34% firm negatywnie ocenia długość procesów wdrażania technologizacji w firmach

• 18% przedsiębiorców przyznaje, że spotkało się z oporem pracowników przy wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych w firmach

Badania przygotowane przez fundację Digital Poland pokazują pewien interesujący dualizm – z jednej strony przedsiębiorcy widzą korzyści płynące z cyfryzacji i procesów automatyzacji, ale z drugiej spowalnia ich konieczność inwestowania w to dużych środków finansowych oraz ewentualne problemy z wdrażaniem nowych rozwiązań w firmach.

Podczas debaty „Cyfryzacja i nowe technologie” w czasie Baltic Economic Congress będziemy rozmawiać o tym, dlaczego Polska zajmuje zaledwie 24 na 27 krajów europejskich w temacie wdrażania cyfrowej gospodarki. Porozmawiamy o cyfryzacji w codziennej działalności firmy, o branżach które wymagają cyfryzacji, o wsparciu unijnym w tym temacie czy o sztucznej inteligencji. 

Prezes Hanna Mojsiuk o debacie „Cyfryzacja i nowe technologie”

– Rewolucja przemysłowa i Gospodarka 4.0 w kontekście technologizacji firm z Pomorza Zachodniego, to temat, który Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie poruszała już kilka razy. Zależy nam, by nasi przedsiębiorcy byli pionierami, by wyznaczali kierunki. Cyfryzacja jest motorem rozwoju i optymalizacji procesów, a nie czymś złym i przykrą koniecznością. Im więcej firm szybko to zrozumie, tym lepiej. Będziemy podczas Baltic Economic Congress dużo tym rozmawiać. Jestem bardzo ciekawa opinii przedsiębiorców na temat sztucznej inteligencji – przyznaje Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. 

– W tym temacie będziemy na pewno poruszać wątek Krajowego Planu Odbudowy, bo inwestycje w technologie bez pieniędzy z KPO mogą być niemożliwe. Na pewno nasi goście odniosą się także do tego tematu w kontekście rynku pracy – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. 

Bilety oraz agenda dostępne na stronie: app.evenea.pl/event/2bec/ 

PRZEDSIĘBIORCY ZRZESZENI W PÓŁNOCNEJ IZBIE GOSPODARCZEJ W SZCZECINIE MOGĄ SKORZYSTAĆ Z RABATU -20% UŻYWAJĄC KODU: IZBA23