-

INTERMODAL IN POLAND 2022. W SZCZECINIE BĘDZIE BIĆ SERCE ŚWIATA LOGISTYKI

Grupa CSL oraz Intermodal News zapraszają na pierwszą w Szczecinie konferencję „Intermodal in Poland” – to wydarzenie, które zgromadzi w Szczecinie cały świat logistyki, transportu i spedycji. Partnerem generalnym wydarzenia jest Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście. 

Portowy potencjał Pomorza Zachodniego. Dyskusja już 30 listopada i 1 grudnia

   Województwo Zachodniopomorskie jest predystynowane do rozpoczynania dyskusji na temat logistyki – przekonują organizatorzy konferencji Intermodal in Poland. Dwudniowe wydarzenie będzie mieć miejsce już 30 listopada i 1 grudnia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni w Szczecinie. 

  Konferencja będzie okazją do dyskusji na temat rozwoju sektora TSL w trudnym czasie pandemii, wojny w Ukrainie i rozmaitych perturbacji gospodarczych jak np. inflacja. Podstawowym tematem konferencji będzie przyszłość zespołu portów Szczecin – Świnoujście, jako hubu logistycznego, który posiada ogromne perspektywy ekspansji gospodarczej w kierunku Północ-Południe. 

 –  Atutem jest skomunikowane portów z europejskim systemem kolei i autostrad oraz unikalna w skali kraju dostępność dla żeglugi śródlądowej poprzez Odrę. Otwiera to wielką szansę dla firm branży intermodalnej i przedsiębiorstw prowadzących działalność biznesową na styku transportu morskiego, drogowego, kolejowego i rzecznego – mówi prezes Laura Hołowacz, założycielka Grupy CSL i inicjatorka powstania Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.

„To doskonała okazja do edukacji społeczeństwa na temat roli transportu intermodalnego jaką odgrywa w zrównoważonej i niskoemisyjnej gospodarce”

  Intermodal in Poland będzie więc wydarzeniem, które sprawi, że Szczecin odwiedzą eksperci z całej Polski. Nie zabraknie jednak także ważnych głosów z Europy i Świata. 

  – Chcemy pokazać mocne strony portowych ośrodków zlokalizowanych w Szczecinie i w Świnoujściu. Będziemy lobbować za inwestycjami w naszą regionalną logistykę, jesteśmy idealnym partnerem dla klientów TSL ze Skandynawii, Niemiec, Niderlandów, Węgier, Czech czy Słowacji. Konferencja będzie dotyczyła również transportu intermodalnego – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL. 

  – „Intermodal in Poland 2022” to wydarzenie podczas, którego uczestnicy wspólnie będą dyskutować o kluczowych sprawach związanych ze znaczeniem połączeń intermodalnych w globalnym łańcuchu dostaw towarów, w tym także oczywiście w relacji z portami morskimi. Takie wydarzenie to doskonała platforma komunikacji skupiająca wszystkich zainteresowanych tą tematyką. To również doskonała okazja do edukacji społeczeństwa na temat roli transportu intermodalnego jaką odgrywa w zrównoważonej i niskoemisyjnej gospodarce. Staranny dobór prelegentów zapewnia wysoki poziom tego wydarzenia, a profesjonalne prezentacje pozwolą ekspertom i uczestnikom konferencji na cenną wymianę doświadczeń w zakresie problematyki objętej jej programem – podkreśla Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. 

Rejestracja uczestników i więcej informacji znajdziecie na stronie https://intermodalinpoland.eu/szczecin-2022/