Tarcza 6 banner

Hollywoodzkie superprodukcje, największe eventy na świecie i koncert Lady Gagi. Wszystko to  z udziałem firmy ze Szczecina!

Przemysł a kreatywność – co może się kryć pod tą nazwą? To połączenie branży kreatywnej z techniką i przemysłem. To współpraca dwóch działów, bez których żaden dobry projekt nie powstanie. To otwartość i elastyczność na nowe rozwiązania. To przede wszystkim dobra komunikacja i chęć wzajemnego uzupełniania się.

Definicji przemysłów kreatywnych jest wiele. Wszystkie jednak sprowadzają się do kreatywności, innowacyjności, które sprawiają, że finalny produkt spotyka się z dużym zainteresowaniem i staje się marką samą w sobie. Doskonałym przykładem takiej współpracy działu kreatywnego z działem technicznym jest szczecińska firma Freedomes. Jak podkreśla Joanna Reimann, nie da się stworzyć dobrego produktu bez ścisłej współpracy tych dwóch działów. Podstawową formą zrozumienia i dobrej współpracy, jest komunikacja. Efektem dobrej komunikacji jest utworzenie produktu, który będzie uznawany na całym świecie.

Gdy mówimy o łączeniu kreatywności z techniką możemy mówić o współpracy na dwóch płaszczyznach – wewnętrznej (między pracownikami firmy) oraz zewnętrznej. Firma Freedomes wraz ze swoimi namiotami sferycznymi występuje na wielu wydarzeniach organizowanych przez branże kreatywną. To właśnie dzięki współpracy i elastyczności mogliśmy zobaczyć szczecińskie namioty m.in. na planie produkcji filmu „Marsjanin”. Dla inżynierów firmy Freedomes nie ma rzeczy niemożliwych, udowodnili to wielokrotnie przy realizacji swoich projektów chociażby stawiając namioty na dachu budynku Audi przy okazji premiery nowego modelu czy zmieniając wnętrze kopuły w namiot weselny czy salę bankietową. Dzięki takiemu podejściu rożnego rodzaju warianty namiotów sferycznych pojawiają się w najdziwniejszych miejscach świata. Bycie elastycznym umożliwia dostosowanie się do potrzeb klienta.

Doskonałym przykładem efektu dobrej współpracy działów kreatywnego z technicznym w firmie Freedomes jest produkt FDomes, czyli glampingowy namiot, który jest połączeniem luksusu i biwakowania.

- To luksus zamknięty w namiocie sferycznym – mówi Joanna Reimann. – Jest to nowy model spędzania wolnego czasu, którego możemy szukać jedynie w hotelach pięciogwiazdkowych plus.

Freedomes Szczecin jest liderem w zastosowaniu funkcjonalnych i elastycznych rozwiązań z użyciem namiotów sferycznych, które mogą być wykorzystywane w organizacji różnorodnych wydarzeń. W przyszłym roku możemy spodziewać się wzrostu popularności glampingu, a co za tym idzie kolejnymi nowościami od firmy.

Baner IKW luty 1140x320