-

Akcja optymalizacja! Przedsiębiorcy szykują się do reorganizacji w firmach od nowego roku

Akcja optymalizacja! Przedsiębiorcy szykują się do reorganizacji w firmach od nowego roku

Już 28 listopada na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości odbędzie się pierwsze z trzech szkoleń nowego cyklu: „Optymalizacja kosztów – skutecznie i mądrze zadbaj o zysk”. Szkolenie jest przygotowane we współpracy z Północną Izbą Gospodarczą w Szczecinie. Szkolenie prowadzić będzie mentorka biznesu Marta Łazar. – Podczas szkolenia będziemy uświadamiać przedsiębiorcom jak emocje wpływają na podejmowanie operacyjnych decyzji w firmach. Jak radzić sobie z trudnymi tematami? Kiedy podejmować decyzje o oszczędzaniu? Kiedy podejmować decyzje o ograniczaniu zatrudnienia? Jak optymalizować koszty, żeby nie odbyło się to ze szkodą dla firmy? To będzie szybki i sprawny tutorial szkoleniowy w trzech modułach, który pokaże zainteresowanym przedsiębiorcom jak zadbać o zdrowe finanse firmy, przy jednoczesnym utrzymaniu wydolności operacyjnej i zachowaniu spokoju i bezpieczeństwa pracowników – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. 

Wspólny projekt szkoleniowy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Północnej Izby Gospodarczej

    Cykl szkoleń zainicjowany przez Północną Izbę Gospodarczą ma na celu przygotowanie przedsiębiorców do trudnego czasu, gdy zagadnienia związane z oszczędzaniem i optymalizacją pracy zespołu będą mieć duże znaczenie. 

   – Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców, którzy chcą w swojej działalności skupiać się na poprawie efektów działania. To nie zawsze musi być kwesta cięć, oszczędności czy optymalizacji, a po prostu efektywnego planowania i lepszej działalności operacyjnej. W dzisiejszych czasach żadna firma nie może pozwolić sobie na marnowanie potencjału. Inicjatywa Północnej Izby Gospodarczej jest więc jak najbardziej na czasie – mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

  – Stawiamy na szkolenia najwyższej jakości. Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości to instrument, który pozwala na dotarcie do przedsiębiorców z praktyczną i merytoryczną wiedzą. Uważamy, że przełom roku będzie czasem zmian w wielu firmach. Jako Izba chcemy zrzeszonych przedsiębiorców do tych zmian dobrze przygotować. Serdecznie zachęcamy do udziału we wszystkich trzech warsztatach przygotowanych przez Panią Martę Łazar – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. 

Czym jest optymalizacja? Podpowie ekspertka

     Pierwsze spotkanie odbędzie się już 28 listopada o 14:00 na Platformie Szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. 

    – Mądre dbanie o zysk i rozwój biznesu polega nie tylko na sprzedawaniu coraz więcej w coraz wyższych cenach. Równie ważne jest zadbanie o mądre wydawanie zarobionych pieniędzy. Optymalizacja kosztów staje się tym bardziej kluczowa w sytuacji, kiedy zauważysz szybki wzrost kosztów. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele: rozwój firmy i wzrost sprzedaży, wysoka inflacja, zmiany rynkowe. W każdym z tych przypadków upewnienie się, że wydatki są pod kontrolą a pieniądze nie przeciekają przez palce jest jednym z najważniejszych kroków i warunków skutecznego działania firmy. W czasie tego szkolenia porozmawiamy o emocjach, które mogą szkodzić Twojej firmie w sytuacji presji na koszty i blokować Twoje kreatywne podejście do tego tematu. Dowiesz się jak zneutralizować tę barierę. Poznasz zasady właściwego podejścia do optymalizacji kosztów i praktyczne podpowiedzi. Zaczniesz samodzielnie przyglądać się kosztom w swojej firmie i budować plan zmian – mówi Marta Łazar.

   Więcej informacji na temat cyklu znajdziecie na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości! Zapraszamy do udziału w szkoleniach!

28.11 godz. 14:00 Spotkanie #1 Optymalizacja kosztów – skutecznie i mądrze zadbaj o zysk –  Ciąć koszty czy nie ciąć? ▶ bit.ly/OKSIMZOZ1

01.12 godz. 11:30 Spotkanie #2 Optymalizacja kosztów – skutecznie i mądrze zadbaj o zysk – Szybkie zmiany i obniżki kosztów ▶ bit.ly/OKSIMZOZ2

09.12 godz. 11:30 Spotkanie #3 Optymalizacja kosztów – skutecznie i mądrze zadbaj o zysk Reorganizacja i kluczowe wskazówki optymalizacji kosztów ▶ bit.ly/OKSIMZOZ3