Legalizacja Baner

Szanowni Państwo,

zapraszamy na bezpłatne szkolenia online w ramach cyklu "Jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami prawa rozstać się z pracownikiem?".

Rozstanie się z pracownikiem z reguły nie należy do rzeczy łatwych. Pominąwszy ludzki i psychologiczny aspekt tej okoliczności, dodatkowych trudności nastręczają kwestie prawne dotyczące tego, w jaki sposób należy to przeprowadzić w sposób zgodny z przepisami prawa i jednocześnie nie narażający organizacji na potencjalne roszczenia finansowe. Dlatego w ramach cyklu sześciu spotkań prawnicy Kancelarii Prawa Pracy Szuszczyński Kamińska podzielą się z Państwem swoimi praktycznymi doświadczeniami nabytymi w okresie kilkunastu lat prowadzenia w imieniu pracodawców kilkuset sporów sądowych, przedmiotem których było rozwiązywanie umów o pracę.

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

  1. „Czy rozstanie z pracownikiem to jedyne rozwiązanie – jakie inne ścieżki postępowania warto rozważyć?”. Termin: 9 lutego, godz. 10.00-10.45, prelegent mec. Michał Szuszczyński. Link do rejestracji >>>
  2. „Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę – czy rzeczywiście stanowi najlepszą formę zakończenia zatrudnienia?”. Termin 2 marca, godz. 10.00-10.45, prelegent mec. Michał Szuszczyński. Link do rejestracji >>>
  3. „Brak efektywności (wyników) pracownika oraz długotrwałe powtarzające się nieobecności jako przyczyny rozwiązania umowy o pracę”. Termin: 30 marca, godz. 10.00-10.45, prelegentka mec. Justyna Grzelak-Grzyb. Link do rejestracji >>> 
  4. „Likwidacja stanowiska pracy i redukcja etatu oraz inne przyczyny niedotyczące pracowników”. Termin: 27 kwietnia, godz. 10.00-10.45, prelegentka mec. Anna Kamińska. Link do rejestracji >>> 
  5. Rozstanie z pracownikiem w trakcie oraz po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego”. Termin: 11 maja, godz. 10.00-10.45, prelegentka mec. Sylwia Jaworska. Link do rejestracji >>> 
  6. „Dobre przygotowanie się do procesu z pracownikiem oraz najczęstsze błędy pracodawców i pełnomocników popełniane w sporach sądowych”. Termin: 8 czerwca, godz. 10.00-10.45, prelegenci mec. Anna Kamińska oraz mec. Michał Szuszczyński. Link do rejestracji >>>

 GARO zainwestuje w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny w Polsce w celu znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych w obszarze biznesowym GARO E-mobility

Zarząd GARO AB podjął decyzję o inwestycji w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny w Szczecinie, w bliskim sąsiedztwie istniejącego obiektu. Nowa powierzchnia obiektu wyniesie około 15 000 mkw. i pozwoli na znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych przede wszystkim w obszarze biznesowym GARO E-mobility, a także w obszarze biznesowym GARO Electrification. Rozpoczęcie projektu planowane jest na drugi kwartał 2022 r., a ukończenie obiektu do lata 2023 r. Istniejący obiekt ma wystarczającą zdolność produkcyjną do czasu uruchomienia nowego obiektu. Całkowity budżet inwestycyjny wynosi około 75 mln SEK.

 

Patrik Andersson, dyrektor generalny GARO, komentuje: „Obserwujemy znaczny wzrost, szczególnie w zakresie elektromobilności. Szczecin w Polsce jest strategicznie położony dla szybko rozwijającego się rynku europejskiego, obok głównych rynków GARO w regionie nordyckim. Inwestycja zapewni znaczny wzrost wydajności, przy jednoczesnym zabezpieczeniu takich aspektów jak środowisko i zrównoważony rozwój. Jednocześnie zamierzamy nadal inwestować w istniejące jednostki produkcyjne GARO w Szwecji, które charakteryzują się wysokim poziomem wydajności”.

Kończy się nabór formularzy rekrutacyjnych do projektu „Moja firma – Mój sukces”.  Dokumenty można składać w biurze projektu do godziny 16:00. Do dnia 31.01.2022r.

 

Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie.  ogłasza nabór do projektu „Moja firma – mój sukces”!

Dokumenty rekrutacyjne można składać od 4 stycznia 2022 roku w biurze projektu Fundusz Pomerania Sp. z o.o., ul. Brama Portowa 1 w Szczecinie oraz w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie przy ul. Al. Wojska Polskiego 86, w dni robocze w godzinach od 8.00 do 16.00.

Zapraszamy młode osoby w wieku od 18 r.ż. do 29 r.ż. o statusie na rynku pracy osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo.

W ramach projektu uzyskasz wsparcie doradcze i szkoleniowe oraz bezzwrotną dotację na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

 


Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie w partnerstwie z Funduszem Pomerania (lider projektu) oraz partnerem Usługi Szkoleniowe Maciej Perzyński, realizuje projekt pn. „Moja firma – mój sukces”. Projekt dofinansowany jest z środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 w ramach Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy.

Projekt zapewnia wsparcie osób młodych w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielenie bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy z umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, a także wsparcie pomostowe. Celem projektu jest wzrost liczby mikroprzedsiębiorstw przez stworzenie szansy na samozatrudnienie 36 uczestnikom projektu, pozostających bez pracy, w wieku 18-29 lat, zamieszkujące lub uczące się na terenie woj. zachodniopomorskiego w terminie 01.09.2021r – 30.06.2023r.

W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania:

  1. diagnoza kompetencji i predyspozycji kandydatów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej,
  2. wsparcie szkoleniowe
  3. wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości
  4. finansowe wsparcie pomostowe

 

Dokumenty rekrutacyjne  do pobrania:

Regulaminy/Oświadczenia/Umowy 
Dokumenty Rekrutacyjne

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwoń do nas:

Informacje 790-621-662.
Rekrutacja 665-627-244

 

Udzielimy wszelkich wyjaśnień, odpowiemy na każde pytanie, pomożemy w rekrutacji.

 

 

 

Lider projektu:

Fundusz Pomerania Sp z o.o.

Pl. Brama Portowa 1

70-225 Szczecin

Tel: 91/813 01 10

 

 

Projekt.jpg

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest agencją rządową, która została powołana w 2000 r. do wspierania rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300