Legalizacja Baner

Zapraszamy do oddania głosu na projekt “KURS NA PÓŁNOC - CAŁA NAPRZÓD” w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Razem możemy więcej, dla Szczecina!

Zielone Wzgórze, uroczysko przyrodnicze, a może nowe miejsca wypoczynku dla mieszkańców? To główne założenia projektu “KURS NA PÓŁNOC - CAŁA NAPRZÓD”, której głównym elementem jest Wieża Bismarcka, zwana Wieżą Gocławską. W tym roku zabytek obchodził setne urodziny. Ta majestatyczna, a także ciekawa architektonicznie budowla przez wiele lat niszczała i była zapomnianym punktem na mapie Szczecina. Obecnie dzięki działaniom nowego właściciela Wojciecha Kłodzińskiego i jego pomysłom na zagospodarowanie i wykorzystanie potencjału wieży, małymi krokami zabytek odzyskuje swój blask.

Czym jest "KURS NA PÓŁNOC" i jak szczecinianie mogą zaangażować się w akcję?

 

„KURS NA PÓŁNOC - CAŁA NAPRZÓD” to największy projekt w historii Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (SBO). Pomysł powstał dzięki zjednoczeniu wielu ludzi w myśl stworzenia ciekawych miejsc wypoczynku i nowych punktów rekreacyjnych na mapie miasta.

Co wchodzi w skład projektu "KURS NA PÓŁNOC - CAŁA NAPRZÓD"?

-Tereny leśne przy Wieży Bismarcka

-Trasa turystyczna z wieży do Alt Buchholz

-Polana Wodozbiór Warszewo

-Park Tilebein Rewitalizacja Północy / Żelechowa / Park Tilebein i Stawy Bliźniaki

-WODNA - Stanica Wodniacka

-Turystyczna Wkrzańska Bukowo

-Szczeciński Szlak Widokowy

-Rekreacyjny Skwer Królewskiego Krucza

W ubiegłym roku projekt zajął 2. miejsce zdobywając ponad 10 tysięcy głosów od mieszkańców Szczecina. W tym roku  projekt został rozszerzony o dodatkowe miejsca rekreacji na północy miasta. Głosowanie wystartowało 23 listopada i potrwa do 7 grudnia. Każdy szczecinianin (także dzieci) może oddać łącznie 5 głosów wchodząc na stronę https://kursnapolnoc.pl

Nasza propozycja to:

  1. Kategoria projekt lokalny Bukowo, Warszewo: nr 3 “KURS NA PÓŁNOC- CAŁA NAPRZÓD! SPACEROWA TĘCZOWA DO ALT BUCHHOLZ” - 2 głosy
  2. Kategoria projekt lokalny Żelechowa: nr 2 “KURS NA PÓŁNOC-CAŁA NAPRZÓD! REKREACYJNY SKWER KRÓLEWSKIEGO KRUCZA, TURYSTYCZNA WKRZAŃSKA, RETRO PRZYSTANEK ROBOTNICZA I ŁAWECZKA TILEBEINÓW” - 1 głos
  1. Kategoria projekt ogólnomiejski: nr 15 “KURS NA PÓŁNOC - CAŁA NAPRZÓD! WIEŻA GOCŁAWSKA +PARK TILEBEIN +STANICA WODNA +POLANA WODOZBIÓR +SZLAK WIDOKOWY” - 2 głosy

 

Co udało się dokonać w procesie Ratowania Wieży Gocławskiej?

Przez niecały rok udało się zrobić naprawdę wiele dla tego miejsca i jego najbliższej okolicy. Z Zielonego Wzgórza zebrano i usunięto kilka ton śmieci, uporządkowano teren przed wieżą, a także jej wnętrze. Doprowadzono media, zabezpieczono budynek przed dalszym niszczeniem, usunięto graffiti, ustawiono kosze w okolicy, postawiono tablice o zarysie historyczno-informacyjnym. A co najważniejsze miejsce i sama wieża zyskały drugie, nowe życie, jest to miejsce chętnie odwiedzane przez szczecinian i turystów spoza miasta.

Na terenie wieży odbyło się już wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, które były chętnie odwiedzane przez mieszkańców Szczecina. Wieża Gocławska otrzymała drugie życie.

“KURS NA PÓŁNOC - CAŁA NAPRZÓD” to szansa na ożywienie północnych dzielnic Szczecina i stworzenie nowych turystycznych miejsc na weekendowe spacery.

 

Zapraszamy do oddania głosu na największy projekt w historii SBO. Razem możemy więcej!

 

 

 

 

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300