WYKŁAD I WARSZTATY Z KAMILĄ IŻYKOWICZ – PROJEKTANTKĄ PRODUKTU I PRZYSZŁOŚCI, WIDEO ARTYSTKą I BADACZKą EMPATII


Podczas  wykładu, który się odbył 25.03.2022 r. organizowanego przez Akademia Sztuki w Szczecinie we współpracy z Północna Izba Gospodarcza oraz Domem Skandynawskim, Kamila Iżykowicz opowiedziała uczestnikom o swoim projekcie #PARALLELUM który został zaprezentowany na London Design Biennale oraz na Dutch Design Week w Eindhoven w 2020 roku.

"Koncepcja biokapsułek, w której użytkownik otrzymuje regenerujące korzyści, dając jednocześnie przerwę na konsumpcję dla planety.

Biokapsułka izolacyjna PARALLELUM to przestrzeń odżywcza na dwa tygodnie hibernacji. Gdy tlen i wszystkie niezbędne cząsteczki zostaną dostarczone do Twojego organizmu, funkcjonowanie Twojego organizmu zostanie spowolnione do minimum. Można wybrać roślinne właściwości przeciwdrobnoustrojowe różnych gatunków, na przykład tryb Pinus Sylvestris [sosna zwyczajna], który przynosi korzyści dla układu oddechowego i odpornościowego. System nawadniający wchłonie wodę do organizmu, a sam biokapsuł będzie w ciągłym procesie rozpuszczania. Poziomy stresu i toksyny zostaną wyeliminowane, funkcje życiowe powrócą do optymalnych możliwości noworodka.

Praca spekulacyjna oparta na badaniach rozpoczęła się od analizy problemów leśnictwa w Royal College of Art. Odnajdując sprzeczne elementy w społecznym postrzeganiu ludzi jako nienależących do natury, ta praca ma na celu odwrócenie perspektywy poprzez umieszczenie podmiotu w pozycji pasywnej, pozwalając mu „naładować” swoją siłę życiową przez prostą symbiozę, przyswajając jednocześnie właściwości odżywcze. dając przerwę konsumpcyjną dla planety."

Zapraszamy do obejrzenia materiału (link). 

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie www.londondesignbiennale London Design Biennale 

oraz na naszej stronie https://www.facebook.com/coco4cci.polska