-

Doradcy Klimatyczni w Polsko-Niemieckim programie POLSMA

Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia doradcy klimatycznego w ramach projektu POLSMA!

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz dowiedzieć się, jak dostosować swoją firmę do wymogów Zielonego Ładu? Skorzystaj z pomocy naszego doradcy klimatycznego.

Nasz ekspert pomoże Ci:

  • zrozumieć, jakie zmiany niesie Zielony Ład dla Twojej firmy
  • wdrożyć praktyczne rozwiązania wspierające transformację energetyczną
  • uzyskać dostęp do najnowszych informacji, materiałów i przykładów dobrych praktyk

Projekt POLSMA to polsko-niemiecka inicjatywa, której celem jest wsparcie przedsiębiorstw w zrównoważonym rozwoju i realizacji założeń Zielonego Ładu.

Kontakt: jkorpysa@polnocnaizba.pl

Jarosław Korpysa

Kierownik naukowy katedry UNESCO na rzecz Zrównoważonego Społeczeństwa Uniwersytetu Szczecińskiego. Członek zespołu projektowego „Cluster for innovative energy” realizowangeo w ramach programu HORIZON MSCA-2022-SE-01 w latach 2023 – 2027. Odpowiedzialny za doradztwo klimatyczne w obszarze R&D a także upowszechnienie modelu zielonej przedsiębiorczości technologicznej. Jest także  kierownikime projektu naukowego  „Implication of the TBL concept in the context of green start-up management” w ramach programu NAWA (BPN/BSK/2023/1/00028) w latach 2024 – 2025, które zadaniem jest stworzenie innowacyjnego modelu dla startupów w kontekście zielonego zarządzania. Opublikował  ponad 120 artykułów na temat  m.in. przedsiębiorczości, przedsiębiorczości zielonej, zarządzania ryzykiem  Był stypendystą 6. i 7. PR, Human Resources and Mobility Activity, Marii Curie Action na Uniwersytecie Wileńskim (Litwa), Uniwersytecie St. Gallen (Szwajcaria),  w Instytucie Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy a także  University of Surabaya (Indonezja).

Kontakt: mszalek@polnocnaizba.pl

Małgorzata Szałek

Od trzech lat, we współpracy z krakowską firmą JWA, realizuje strategie ESG dla największych polskich deweloperów i właścicieli obiektów komercyjnych. W wolnym czasie angażuje się w projekty stowarzyszenia „Oderside”, działającego na rzecz społeczności lokalnej w Dolinie Dolnej Odry oraz zgłębia tajniki budownictwa naturalnego, w tym technologii betonu konopnego, tynków glinianych i wapiennych.  Absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie wzmocni zespół wspierający małe i średnie przedsiębiorstwa w zrozumieniu legislacji Europejskiego Zielonego Ładu. Zapytana, dlaczego przedsiębiorcy powinni zainteresować się ESG, Gosia odpowiada: „Na przedsiębiorców w najbliższym czasie czeka szereg ryzyk związanych z klimatem i transformacją w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Świadomość tych zmian to klucz do perspektywicznego planowania.”