-

Fundusz Pomerania uroczyście otworzył nowy sezon biznesowy.

W wydarzeniu brało udział ponad 60 przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego, przedstawiciele banków spółdzielczych oraz banków komercyjnych, a także reprezentanci instytucji otoczenia biznesu. Podczas inauguracji głos zabrał Wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej Jarosław Tarczyński.

    Wydarzenie miało związek z realizacją kolejnych programów  poręczeniowych przez Fundusz Pomerania oraz startem projektu „Moja firma – mój sukces”, który Fundusz realizuje wraz z Północną Izbą Gospodarczą.

    Spotkanie jest okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych lub odświeżenia tych starych, ponieważ przez ostatnie półtora roku takich wydarzeń praktycznie nie było – mówił Adam Badach, prezes Funduszu Pomerania.  – Mam nadzieję, że wydarzenie zaowocuje nowymi wspólnymi projektami biznesowymi, współpracą między przedsiębiorcami, ponieważ wszystkim nam zależy na rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim.

   Impreza  odbyła się pod patronatem marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który podczas wystąpienia podkreślał wiarę w to, że najgorszy czas za nami i w kolejnych miesiącach gospodarka w Polsce i na Pomorzu Zachodnim będzie odrabiała straty spowodowane przez pandemię Covid-19.

   Wydarzenie było związane również z oficjalnym rozpoczęciem projektu „Moja firma – mój sukces”. Dzięki projektowi osoby w wieku od 19 do 29 lat będą mogły uzyskać od Funduszu Pomerania i Północnej Izby Gospodarczej dotację w wysokości 23 tysięcy złotych na otwarcie firmy oraz wsparcie pomostowe w wysokości 2800 zł netto, które będzie wypłacane przez 6 miesięcy.

  – Zachęcamy młodych ludzi, którzy mają w sobie przedsiębiorczą nutkę do wysyłania zgłoszeń – mówił Jarosław Tarczyński, wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej. – Na dniach rozpoczynamy rekrutację do projektu. Będzie można pozyskać pieniądze, które wielu osobom mogą pomóc w otworzeniu działalności gospodarczej. Informacje na temat projektu można uzyskać na stronie www.dotacjanafirme.pl – podkreślał wiceprezes Tarczyński.

   Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego, które reprezentował Sebastian Pilczuk z Winnicy Sydonia. Zależy nam na promocji lokalnych przedsiębiorców – mówili organizatorzy – dlatego zaprosiliśmy do współpracy Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego, które skupia 16 winnic z naszego regionu. Podczas wydarzenia można było zdegustować wino z Winnicy Sydonia i wygrać zestawy składające się z win z winnicy Turnau, winnicy Darłowo oraz winnicy Sydonia.