-

Gala Jubileuszowa – 15-lecieOddziału w Wałczu

Dnia 12 maja, wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych, które obchodziło 20 – lecie swojej działalności ,  świętowaliśmy 15 – lecie naszego Oddziału!

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Aparthotel Wałcz, gościliśmy Panią Marszałek Annę Bańkowską – Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie – Panią  Hannę Mojsiuk, Dyrektora Biura Północnej Izby Gospodarczej – Pana Piotra Wolnego, Starostę Wałeckiego – Pana Bogdana Wankiewicza, Burmistrza Miasta Wałcz –  Pana Macieja Żebrowskiego, Burmistrza Mirosławca – Pana Piotra Pawlika, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Panią Annę Zaleską, przedstawicieli Klastra Metalika dla Przemysłu – Panią Marzenę Frankowską i Pana Marka Dymszę a także Wiceprezes Oddziału Północnej Izby Gospodarczej w Dębnie – Panią Ewelinę Czaplińską. Jednak najważniejszymi dla nas gośćmi byli oczywiście przedsiębiorcy, którzy przybyli na naszą uroczystość nie tylko z Wałcza,  ale całego województwa zachodniopomorskiego. Dziękujemy!

Podczas Gali, Pan Bogdan Białas – Prezes wałeckiego oddziału  Północnej Izby Gospodarczej, podziękował swoim poprzednikom – Panu Bolesławowi Rafałko i Pani Lidii Piestrzeniewicz, bez których zaangażowania, zbudowanie tak silnej organizacji, nie byłoby możliwe. Pani Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, za szczególny wkład w rozwój gospodarczy regionu,  uhonorowała 3 firmy zrzeszone w wałeckim Oddziale: Broset Sp. z o.o., Blach – Bud Dachy Wojciech Kałamaja oraz Przedsiębiorstwo Projektowo – Budowlane Stanisław Górski.

Pan Zbigniew Wolny – Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych dziękował natomiast osobom, które wraz z nim, wiele lat temu, założyły stowarzyszenie: Panu Jerzemu Ejma i Panu Markowi Klockowi. Wyróżnienia z rąk Prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych,  odebrali także Pani Halina Polaków, Pan Andrzej Gostołek oraz Pan Zbigniew Tymecki, którzy aktywnie działają na rzecz Stowarzyszenia.

Wszystkim wyróżnionym składamy jeszcze raz gratulacje!

Dotychczasowa współpraca wałeckich przedsiębiorców, zaowocowała utworzeniem nowego stowarzyszenia – na gali pojawili się jego założyciele. Misją Stowarzyszenia Made By Wałcz jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Życzymy powodzenia nowej wałeckiej organizacji!

Wielką niespodziankę dla gości – loterię z nagrodami – przygotowała Grupa Mojsiuk. Główną z wielu nagród, był vouher na wypożyczenie dowolnego samochodu Grupy Mojsiuk na weekend.

Naszą jubileuszową uroczystość uświetnił koncert solistów Opery Krakowskiej (Iwona Socha – sopran, Adam Sobierajski – tenor, Joanna Steczek – akompaniament), którzy przenieśli wszystkich obecnych na Gali w magiczny świat musicalu i operetki. Goście wyrazili swoje uznanie dla artystów owacjami na stojąco.

Podczas naszej uroczystości  obecny był Pan Piotr Rydz – tata małej Kingi, która choruje na SMA. Leczenie  Kingi wymaga podania najdroższego leku na świecie. Opowiedziana przez Pana Piotra  historia, wywołała wśród przedsiębiorców ogromne poruszenie i stała się impulsem do licytacji na rzecz jego chorej córeczki. Jako pierwszy, swój vouher od Grupy Mojsiuk,  przekazał Pan Mirosław Sieńko.  I tak ruszyła lawina dobrych serc. Licytowane były nie tylko upominki  wylosowane w loterii, ale także przedmioty, które były własnością przedsiębiorców i które z dobrego serca postanowili przekazać na licytację, by wspomóc leczenie małej Kingi. Zwycięzcy, którzy brali udział w licytacji zadeklarowali, że przekażą wylicytowane kwoty na zbiórkę dla Kingi dostępną na stronie https://www.siepomaga.pl/kinga. Udało się uzyskać deklaracje wpłat na łączną kwotę blisko 40 000 zł! Jesteśmy dumni, że gościliśmy na naszej Gali ludzi o tak wielkim sercu i wierzymy, że dzielnej Kindze uda się pokonać chorobę!

Koniec części oficjalnej Gali, stał się początkiem zabawy z Zespołem Muzycznym VIVO.  Gościom nie brakowało tego wieczoru energii i uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy Partnerom wydarzenia za wsparcie naszej uroczystości. Są nimi:

Broset Sp. z o.o.

Eagle Sp. z o. o.

Ekomech Sp. z o .o.

Aparthotel Wałcz

Kajak Pro Zbigniew Tymecki

Victoria Cymes Sp. z o.o.

Albor Sp. z o.o. Sp. K.

BML Sp. z o.o.

Dreams Sp. z o.o.

Blach – Bud Dachy Wojciech Kałamaja

Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie

PKO Bank Polski

Miasto Wałcz

Starostwo Powiatowe w Wałczu

Stowarzyszenie Made By Wałcz

Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane „Hydrolog” Stanisław Górski

Dachy  Butryńscy

Winnica Invictus