Odoo • Image and Text

Klaster Budowlany w Posejdonie.
Inwestycja robi wrażenie

Członkowie Klastra Budowlanego odwiedzili plac budowy jednej z najbardziej spektakularnej inwestycji w Szczecinie. Budowa Posejdona trwa, a już teraz zadanie uznawane jest za wzorcowe jeżeli chodzi o gospodarowanie energią.

Biura, hotele, sklepy, butiki, przestrzeń wystawiennicza – nowy Posejdon ma szanse stać się nową ikoną Szczecina. Nowoczesna bryła zachwyca. Jest to obiekt jakiego w naszym mieście jeszcze nie było. Urbaniści często zwracają uwagę na brak wielkomiejskich akcentów w centrum Szczecina. Budynek Posejdona będzie pierwszą tego typu budowlą, która połączy funkcje hotelową, biurową i komercyjną.

W części biurowej - na której połowę powierzchni są już chętni - będzie w ciągu dnia pracować i przebywać ok. 2 tysiące osób. Biura będą miały 20 tys. mkw łącznej powierzchni. Cześć handlowo-usługowa będzie tylko na parterze i zajmie 3 tys. mkw powierzchni kompleksu. W dwóch kondygnacjach podziemnego parkingu pomieści się 301 miejsc postojowych dla aut oraz 100 miejsc postojowych dla rowerów. Wielką atrakcją Posejdona ma być SkyBar, który ulokowany będzie na dachu przeszklonego budynku. Z baru będzie widać Odrę – takie było założenie, z tego dachu można będzie podglądać piękną, rozrywkową, położoną nad wodą część miasta.

Inwestycja będzie warta ponad 200 milionów złotych. Posejdon otwarty zostanie w 2019 roku.