Odoo • Image and Text

Klastry z Izby z Diamentowymi Matrixami

Podczas konferencji „Innowacje – Inspiracje – Interakcje”, 5 listopada 2015 w szczecińskim „Multikinie”, 16 zachodniopomorskich firm otrzymało statuetki Diamentowych Matrixów. W ten sposób Zachodniopomorska Szkoła Biznesu postanowiła wyróżnić firmy, które działają wyjątkowo skutecznie w szerokim obszarze innowacyjności.

W ramach realizacji innowacyjnego projektu Model Adaptacyjnego Transferu Rozwiązań Innowacyjnych i Eksperckich MATRIX, który ma za zadanie zwiększyć konkurencyjność regionalnych przedsiębiorców, poprzez poprawę relacji biznesu z nauką, Uczelnia powołała kapitułę nagrody „Diamentowe MATRIXy”. W skład kapituły weszli: dr hab. prof. ZPSB Aneta Zelek – Rektor ZPSB, dr Justyna Osuch – Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu ZPSB, Radosław Włoczewski – partner zarządzający w firmie Płodni.com Sp. z o.o., Elżbieta Sowizdrzał – menedżer Projektu MATRIX w ZPSB.

Podczas konferencji, na której wraz z zaproszonymi gośćmi, m.in. Natalią Hatalską, Łukaszem Jakóbiakiem i Wojciechem Szpielem, inspirowano do interakcji dla innowacji, wręczono też po raz pierwszy „Diamentowe Matrixy”. Wyróżnienie to otrzymały najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z województwa zachodniopomorskiego, które aktywnie angażują się w działania mające na celu budowanie efektu synergii we współpracy na linii nauka i biznes, a także dają szanse młodym ludziom na zdobycie doświadczenia i odbycie praktyk studenckich.

Miło nam poinformować, że nagrodą zostały wyróżnione dwa klastry działające przy Północnej Izbie Gospodarczej:
- w kategorii "Integrator B+R” - Klaster Przemysłów Kreatywnych
- w kategorii „Inicjatywa B+R” - Zachodniopomorski Klaster Wsparcia Rozwoju i Biznesu

Serdecznie gratulujemy!