Odoo • Image and Text

Konsultacje publiczne - projekt ustawy o Fundacji Rodzinnej

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczęło konsultacje projektu ustawy o fundacji rodzinnej.

Prace koncepcyjne prowadzone były od 2019 r., kiedy opublikowano Zieloną Księgę nt. fundacji rodzinnej. Sekcja Sukcesji od początku brała czynny udział w konsultacjach, przedstawiła swoje stanowisko, które było prezentowane członkom Izby. W 2020 r. odbyły się dwie konferencje prowadzone przez Ministerstwo, w których Sekcja Sukcesji brała czynny udział.

Niniejszym rozpoczął się pierwszy etap procesu legislacyjnego – w tych konsultacjach Sekcja Sukcesji także będzie brała czynny udział i informowała zachodniopomorskich przedsiębiorców o wynikach i dalszych etapach prac legislacyjnych.

Już teraz można zapoznać się z pierwszym komentarzem do opublikowanego projektu ustawy przygotowanym przez członka Sekcji Sukcesji – doradcę sukcesyjnego i podatkowego Michała Wojtasa, członka Prezydium Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie - KLIKNIJ TUTAJ.

Projekt ustawy dostępny TUTAJ.

Wszystkich Państwa mających jakieś uwagi do projketu ustawy prosimy o kontakt: rbabilo@polnocnaizba.pl