Odoo • Image and Text

Plany Klastra Kreatywnego na nowy rok i nowy Zarząd

W poniedziałek w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie odbyło się pierwsze otwarte spotkanie Klastra Przemysłów Kreatywnych. Wybrano podczas niego władze Klastra na dwuletnią kadencje. Przewodniczącym został ponownie Maciej Borowy. W rozmowie z naszym portalem zdradził on plany organizacji na najbliższy czas.

W roku 2017 branży kreatywnej wyzwań na pewno nie będzie brakować. Zaczynając od palącego wręcz problemu pozyskiwania pracowników kończąc na regatach The Tall Ship Races 2017, które dla branży kreatywnej są doskonałą okazją do wykazania się. Maciej Borowy odważnie mówi o planach klastra na najbliższy czas. – Zbieraliśmy dzisiaj informacje od przedsiębiorców w jakim kierunku mamy prowadzić dalsze działania. Wyzwań jest całe mnóstwo. W kontekście regat The Tall Ship Races rozmawiać będziemy o zamówieniach publicznych, w tym sektorze jest teraz mniej pieniędzy i ciężej je pozyskiwać w formie przetargów. Wrócimy do tematu udzielania przez miasto licencji na wykorzystanie znaków TTSR i logotypu miasta na upominkach i gadżetach. Wśród obecnych wyzwań nie brakuje także tych bezpośrednio związanych z Północną Izbą Gospodarczą. Nasza organizacja szykuje mnóstwo merytorycznych imprez na których chcemy zaznaczyć swoją obecność i, które chcielibyśmy jako wykonawca lub podwykonawca realizować. Uważamy, że jesteśmy najbliżej, a imprezy rysują się na tyle interesująco, że warto by firmy z klastra w nich aktywnie uczestniczyły – wyjaśnia Przewodniczący Maciej Borowy

Przedsiębiorcy aktywie dyskutowali o zmianach prawnych, które w równy sposób dotykają wszystkich: - Duże firmy mniej inwestują, a jest to częściowo rezultat rozwiązań legislacyjnych. Pochodną inwestycji jest reklama. Im mniej inwestycji tym mniej pracy dla rynków kreatywnych. Będziemy dyskutowali jak temu przeciwdziałać, a pomysłów jest klika. Nie zapominamy także o rynku pracy, bo często barierą rozwoju jest brak osób, które chcą wykonywać dla nas usługi – wyjaśnia Maciej Borowy.

Na Zgromadzeniu Ogólnym Komisji ds. Przemysłów Kreatywnych przy Północnej Izbie Gospodarcznej wybrano władze Klastra Kreatywnego na kadencję 13.02.2017-13.02.2019. W Zarządzie Klastra zasiadają:
1. Maciej Borowy - Przewodniczący
2. Magdalena Filipiuk - Wiceprzewodnicąca
3. Maciej Jankowski - Wiceprzewodniczący
4. Anna Kubiak - Sekretarz
5. Piotr Chatys - Członek Zarządu.