-

POLSKA JEST BEZPIECZNA NA WAKACJE – PÓŁNOCNA IZBA GOSPODARCZA KONTYNUUJE KAMPANIĘ INFORMACYJNĄ

Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby ludzie z całego świata przyjeżdżali do Polski na wakacje. Musimy być świadomi, że dla wielu turystów jesteśmy krajem dawnego bloku wschodniego, który objęty jest lub zagrożony wojną. To nieprawda i takie jasne dementi musi iść w świat. Jesteśmy krajem wolnym, bezpiecznym, atrakcyjnym pod kątem turystycznym i nie ma żadnych przeciwwskazań, by spędzić tu udany urlop czy wakacje – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Izba zaprezentowała właśnie spot, który zachęca turystów do odwiedzania Polski w sezonie letnim. Z informacji od naszych przedsiębiorców wynika, że w większości kurortów są jeszcze wolne miejsca noclegowe.

Północna Izba Gospodarcza od czerwca prowadzi kampanię „Polska jest bezpieczna na wakacje” – rozmawiamy z przedsiębiorcami z sektora turystycznego, promujemy ich ofertę, podejmujemy w mediach ogólnopolskich temat sytuacji sektora turystycznego. Teraz premierę miał spot informacyjny, który umieszczony został w naszych kanałach społecznościowych. Zależy nam na tym, by przełamywać stereotyp, że w czasach wojny w Ukrainie Polska jest krajem potencjalnie zagrożonym.

  – Wielu przedsiębiorców zgłaszało nam, że turyści z zagranicy: głównie Skandynawii i Wielkiej Brytanii, swoje rezerwacje odwoływało lub uzależniało od sytuacji geopolitycznej. Hotelarze wiele razy zmuszeni byli do zapewniania turystów, że w Polsce jest bezpiecznie, nie ma zagrożenia wojennego, nie ma patroli wojskowych na ulicach i generalnie odpoczynek w naszym kraju jest możliwy bez żadnego problemu, a oferta jest bogata, atrakcyjna i zapewniająca im pełen komfort – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

    – Wychodzimy z założenia, że musimy mówić wszystkim i jak najgłośniej, że Polska jest bezpieczna na wakacje. To w interesie naszych przedsiębiorców. Promocja turystyki powinna mieć skalę międzynarodową, stąd między innymi nasz apel do Polskiej Fundacji Narodowej, samorządów i innych agend rządowych, by temat naszej atrakcyjności turystycznej podnosić możliwie szeroko – mówi dalej prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

W spocie poza Prezes Hanną Mojsiuk wystąpili: Ole Toft, Ambasador Danii w Polsce.  Wolfgang Blank, IHK Neubrandenburg für das östliche Mecklenburg-Vorpommern. Carsten Christ, IHK Ostbrandenburg oraz Prezydent  Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.