Polski Dzień Gospodarczy 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Polska ponownie zajmuje pierwsze miejsce wśród najważniejszych zagranicznych partnerów handlowych Meklemburgii-Pomorza Przedniego osiągając obrót 1,775 miliarda Euro w 2023r. Handel zagraniczny pomiędzy Polską a Niemcami odnotowuje stały wzrost od 2020r.

Oprócz tych pozytywnych sygnałów, przypadająca w bieżącym roku 20 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej jest kolejnym ważnym powodem, aby głębiej przyjrzeć się naszej bilateralnej współpracy z naszym zachodnim sąsiadem.

Od czasu przystąpienia do Unii Europejskiej nasz kraj odniósł niezwykły sukces gospodarczy. Aktualna sytuacja globalna jak i wewnątrz unijna otwiera nowe możliwości i potencjał zarówno dla przedsiębiorstw z Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Polsce jak i dla polskich firm w Niemczech.

W związku z powyższym IHK Neubrandenburg organizuje w imieniu wszystkich niemieckich izb przemysłowo-handlowych Polski Dzień Gospodarczy:

Kiedy: Czwartek, 4 kwietnia 2024r., w godz. 10:00 – 14.00
→ następnie: po zgłoszeniu indywidualne doradztwo & giełda kooperacyjna B2B
Gdzie: IHK Neubrandenburg, Katharinenstraße 48, 17033 Neubrandenburg (dostępny parking IHK na końcu ulicy Katharinenstraße – w kierunku torów kolejowych)
Rejestracja: https://tinyurl.com/ysahxze3

Udział w wydarzeniu potwierdził już Minister Gospodarki, Infrastruktury, Turystyki i Pracy, Reinhard Meyer. Oczekiwani są także wysocy rangą przedstawiciele polskiego rządu. Dr. Christoph von Marschall, korespondent dyplomatyczny redakcji naczelnej dziennika „Tagesspiegel” przedstawi aktualną sytuację w Polsce.

O polskim rynku i potencjale dla niemieckich firm opowie Paweł Kwiatkowski, członek zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK) w Warszawie. Spotkanie dopełnią wystąpienia firm z Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz izb gospodarczych ze Szczecina i Koszalina, które podzielą się swoimi doświadczeniami. W godzinach popołudniowych AHK z Warszawy oferuje indywidualne konsultacje. Polskie i niemieckie firmy mogą już rejestrować się na portalu giełdy kooperacyjnej B2B organizowanej przez Enterprise Europe Network (EEN). Aktualny program wydarzenia znajduje się tutaj.

Osoby kontaktowe:

Jacek Wójcik